ABLIC Inc. S-1112B16PI-L6BTFU
Part No.:
S-1112B16PI-L6BTFU
Datasheet:
AnpuS-1112B16PI-L6BTFU.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.6V 150MA SNT6A
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.6V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.55V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
80dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)