ABLIC Inc. S-1112B23PI-L6ITFU
Part No.:
S-1112B23PI-L6ITFU
Datasheet:
AnpuS-1112B23PI-L6ITFU.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.3V 150MA SNT6A
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
80dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)