ABLIC Inc. S-1112B37PI-L6WTFU
Part No.:
S-1112B37PI-L6WTFU
Datasheet:
AnpuS-1112B37PI-L6WTFU.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.7V 150MA SNT6A
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.7V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.26V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
80dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)