ABLIC Inc. S-1131B32UC-N4RTFU
Part No.:
S-1131B32UC-N4RTFU
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
AnpuS-1131B32UC-N4RTFU.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.2V 300MA SOT89-5
Package/Case:
SOT-89-5/6
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.34V @ 100mA
Current - Output:
300mA
PSRR:
70dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)