ABLIC Inc. S-1131B46UC-N5FTFG
Part No.:
S-1131B46UC-N5FTFG
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
AnpuS-1131B46UC-N5FTFG.pdf
Description:
IC REG LINEAR 4.6V 300MA SOT89-5
Package/Case:
SOT-89-5/6
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.6V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.28V @ 100mA
Current - Output:
300mA
PSRR:
70dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)