ABLIC Inc. S-1133B39-U5T1U
Part No.:
S-1133B39-U5T1U
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
AnpuS-1133B39-U5T1U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.9V 300MA SOT89-5
Package/Case:
SOT-89-5/6
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.9V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.15V @ 100mA
Current - Output:
300mA
PSRR:
60dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)