ABLIC Inc. S-1167B34-M5T1U
Part No.:
S-1167B34-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AnpuS-1167B34-M5T1U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.4V 150MA SOT23-5
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Product Status:
Active
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.4V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.21V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
65dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)