ABLIC Inc. S-1167B35-I6T2U
Part No.:
S-1167B35-I6T2U
Package:
6-SMD, Flat Leads
Datasheet:
AnpuS-1167B35-I6T2U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.5V 150MA SNT6A
Package/Case:
6-SMD, Flat Leads
Product Status:
Active
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.21V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
65dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)