ABLIC Inc. S-11L10B33-M5T1U
Part No.:
S-11L10B33-M5T1U
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AnpuS-11L10B33-M5T1U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SOT23-5
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Series:
S-11L10B/D
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
3.65V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.29V @ 100mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
900 nA
Current - Supply (Max):
16 µA
PSRR:
55dB (1kHz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)