ABLIC Inc. S-11L10D12-I6T2U
Part No.:
S-11L10D12-I6T2U
Package:
6-SMD, Flat Leads
Datasheet:
AnpuS-11L10D12-I6T2U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 150MA SNT6A
Package/Case:
6-SMD, Flat Leads
Voltage - Input (Max):
3.65V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.42V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
60dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)