ABLIC Inc. S-11L10D21-M5T1U
Part No.:
S-11L10D21-M5T1U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AnpuS-11L10D21-M5T1U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.1V 150MA SOT23-5
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
3.65V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.1V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.29V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
55dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)