ABLIC Inc. S-1312A33-A4T1U3
Part No.:
S-1312A33-A4T1U3
Package:
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Datasheet:
AnpuS-1312A33-A4T1U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA HSNT4-A
Package/Case:
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.27V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
65dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)