ABLIC Inc. S-1313A13-A4T1U3
Part No.:
S-1313A13-A4T1U3
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Datasheet:
AnpuS-1313A13-A4T1U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.3V 175MA HSNT4-A
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Series:
S-1313
Package/Case:
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.11V @ 100mA
Current - Output:
175mA
Current - Quiescent (Iq):
1.35 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
Control Features:
Enable
Protection Features:
Overcurrent, Thermal Shutdown
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)