ABLIC Inc. S-1313C27-A4T1U3
Part No.:
S-1313C27-A4T1U3
Datasheet:
AnpuS-1313C27-A4T1U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.7V 200MA HSNT4-A
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.7V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.38V @ 100mA
Current - Output:
200mA
Protection Features:
Overcurrent, Thermal Shutdown
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)