ABLIC Inc. S-1323B28PF-N8NTFU
Part No.:
S-1323B28PF-N8NTFU
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
AnpuS-1323B28PF-N8NTFU.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SNT4A
Package/Case:
4-SMD, Flat Leads
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.8V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.65V @ 150mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
70dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)