ABLIC Inc. S-1323B46NB-N9FTFG
Part No.:
S-1323B46NB-N9FTFG
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
AnpuS-1323B46NB-N9FTFG.pdf
Description:
IC REG LINEAR 4.6V 150MA SC82AB
Package/Case:
SC-82A, SOT-343
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.6V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.65V @ 150mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
70dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)