ABLIC Inc. S-1324D33-A4T2U
Part No.:
S-1324D33-A4T2U
Package:
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Datasheet:
AnpuS-1324D33-A4T2U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 200MA HSNT4-B
Series:
S-1324
Package/Case:
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.32V @ 100mA
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
12 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
65dB (1kHz)
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)