ABLIC Inc. S-1333B13-A4T2U3
Part No.:
S-1333B13-A4T2U3
Package:
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Datasheet:
AnpuS-1333B13-A4T2U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.3V 300MA HSNT4-B
Series:
S-1333
Package/Case:
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.3V
Voltage - Output (Max):
5.5V
Voltage Dropout (Max):
0.56V @ 100mA
Current - Output:
300mA
Current - Quiescent (Iq):
1 µA
Current - Supply (Max):
38 µA
PSRR:
75dB (1kHz)
Protection Features:
Overcurrent, Thermal Shutdown
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)