ABLIC Inc. S-1333D25-M5T1U3
Part No.:
S-1333D25-M5T1U3
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AnpuS-1333D25-M5T1U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 300MA SOT23-5
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
5.5V
Voltage Dropout (Max):
0.31V @ 100mA
Current - Output:
300mA
PSRR:
70dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)