ABLIC Inc. S-1335B12-A4T2U3
Part No.:
S-1335B12-A4T2U3
Package:
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Datasheet:
AnpuS-1335B12-A4T2U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 150MA HSNT4-B
Package/Case:
4-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.224V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)