ABLIC Inc. S-13A1A15-A6T1U3
Part No.:
S-13A1A15-A6T1U3
Package:
6-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Datasheet:
AnpuS-13A1A15-A6T1U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 1A HSNT-6A
Package/Case:
6-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.15V @ 300mA
Current - Output:
1A
PSRR:
65dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)