ABLIC Inc. S-13A1C12-E6T1U3
Part No.:
S-13A1C12-E6T1U3
Package:
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Datasheet:
AnpuS-13A1C12-E6T1U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 1A 6HSOP
Package/Case:
Product Status:
Active
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.38V @ 300mA
Current - Output:
1A
PSRR:
65dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)