ABLIC Inc. S-13R1A19-I4T1U3
Part No.:
S-13R1A19-I4T1U3
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
AnpuS-13R1A19-I4T1U3.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.9V 150MA SNT4A
Series:
S-13R1
Package/Case:
4-SMD, Flat Leads
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.9V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.28V @ 100mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
1 µA
Current - Supply (Max):
9 µA
PSRR:
70dB (1kHz)
Protection Features:
Overcurrent, Reverse Current, Thermal Shutdown
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)