ABLIC Inc. S-19251A35H-M5T1U4
Part No.:
S-19251A35H-M5T1U4
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AnpuS-19251A35H-M5T1U4.pdf
Series:
S-19251
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.27V @ 100mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
4.5 µA
Current - Supply (Max):
50 µA
PSRR:
65dB (1kHz)
Control Features:
Enable
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)