ABLIC Inc. S-19252B36H-N4T1U4
Part No.:
S-19252B36H-N4T1U4
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
AnpuS-19252B36H-N4T1U4.pdf
Series:
S-19252
Package/Case:
SC-82A, SOT-343
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.6V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.103V @ 100mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
57 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
80dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Control Features:
Enable, Soft Start
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)