ABLIC Inc. S-19252J25H-M5T1U4
Part No.:
S-19252J25H-M5T1U4
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AnpuS-19252J25H-M5T1U4.pdf
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.117V @ 100mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)