ABLIC Inc. S-19255C18A-M5T1U4
Part No.:
S-19255C18A-M5T1U4
Datasheet:
AnpuS-19255C18A-M5T1U4.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 300MA SOT-23-
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.8V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.21V @ 200mA
Current - Output:
300mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)