ABLIC Inc. S-812C25AY-Z2-U
Part No.:
S-812C25AY-Z2-U
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Datasheet:
AnpuS-812C25AY-Z2-U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 30MA TO92-3
Package/Case:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Voltage - Input (Max):
16V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.68V @ 10mA
Current - Output:
30mA
Current - Supply (Max):
1.6 µA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)