ABLIC Inc. S-812C37AUA-C2RT2G
Part No.:
S-812C37AUA-C2RT2G
Package:
TO-243AA
Datasheet:
AnpuS-812C37AUA-C2RT2G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.7V 50MA SOT89-3
Package/Case:
TO-243AA
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Input (Max):
16V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.7V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 10mA
Current - Output:
50mA
Current - Supply (Max):
1.8 µA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)