ABLIC Inc. S-812C39AY-Z2-U
Part No.:
S-812C39AY-Z2-U
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Datasheet:
AnpuS-812C39AY-Z2-U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.9V 50MA TO92-3
Package/Case:
Voltage - Input (Max):
16V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.9V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 10mA
Current - Output:
50mA
Current - Supply (Max):
2.1 µA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)