ABLIC Inc. S-812C41AMC-C2VT2U
Part No.:
S-812C41AMC-C2VT2U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AnpuS-812C41AMC-C2VT2U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 4.1V 65MA SOT23-5
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
16V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.1V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.3V @ 10mA
Current - Output:
65mA
Current - Supply (Max):
2.1 µA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)