ABLIC Inc. S-812C55AY-Z2-U
Part No.:
S-812C55AY-Z2-U
Datasheet:
AnpuS-812C55AY-Z2-U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 5.5V 75MA TO92-3
Voltage - Input (Max):
16V
Voltage - Output (Min/Fixed):
5.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.23V @ 100mA
Current - Output:
75mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)