ABLIC Inc. S-814A23AUC-BCNT2G
Part No.:
S-814A23AUC-BCNT2G
Datasheet:
AnpuS-814A23AUC-BCNT2G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 2.3V 100MA SOT89-5
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.87V @ 60mA
Current - Output:
100mA
PSRR:
45dB (100Hz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)