ABLIC Inc. S-814A39AMC-BDDT2G
Part No.:
S-814A39AMC-BDDT2G
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AnpuS-814A39AMC-BDDT2G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.9V 110MA SOT23-5
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.9V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.33V @ 60mA
Current - Output:
110mA
PSRR:
45dB (100Hz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)