ABLIC Inc. S-814A47AUC-BDLT2G
Part No.:
S-814A47AUC-BDLT2G
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
AnpuS-814A47AUC-BDLT2G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 4.7V 135MA SOT89-5
Package/Case:
SOT-89-5/6
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.7V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.22V @ 60mA
Current - Output:
135mA
PSRR:
45dB (100Hz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)