ABLIC Inc. S-814A53AUC-BDRT2G
Part No.:
S-814A53AUC-BDRT2G
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
AnpuS-814A53AUC-BDRT2G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 5.3V 180MA SOT89-5
Package/Case:
SOT-89-5/6
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
5.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.21V @ 60mA
Current - Output:
180mA
PSRR:
45dB (100Hz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)