ABLIC Inc. S-817A12APF-CUBTFU
Part No.:
S-817A12APF-CUBTFU
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
AnpuS-817A12APF-CUBTFU.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 20MA SNT4A
Manufacturer:
ABLIC Inc.
Series:
S-817
Package/Case:
4-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.58V @ 10mA
Current - Output:
20mA
Current - Quiescent (Iq):
2.5 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
Control Features:
Protection Features:
Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)