ABLIC Inc. S-817A39APF-CVCTFU
Part No.:
S-817A39APF-CVCTFU
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
AnpuS-817A39APF-CVCTFU.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.9V 50MA SNT4A
Package/Case:
4-SMD, Flat Leads
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.9V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 10mA
Current - Output:
50mA
Protection Features:
Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)