ABLIC Inc. S-817B14AMC-CWDT2U
Part No.:
S-817B14AMC-CWDT2U
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AnpuS-817B14AMC-CWDT2U.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.4V 20MA SOT23-5
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.4V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.58V @ 10mA
Current - Output:
20mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)