ABLIC Inc. S-817B45AUA-CXGT2G
Part No.:
S-817B45AUA-CXGT2G
Package:
TO-243AA
Datasheet:
AnpuS-817B45AUA-CXGT2G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 4.5V 65MA SOT89-3
Package/Case:
TO-243AA
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
4.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.27V @ 10mA
Current - Output:
65mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)