ABLIC Inc. S-817B57AUA-CXUT2G
Part No.:
S-817B57AUA-CXUT2G
Package:
TO-243AA
Datasheet:
AnpuS-817B57AUA-CXUT2G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 5.7V 75MA SOT89-3
Package/Case:
TO-243AA
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
5.7V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.23V @ 10mA
Current - Output:
75mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)