ABLIC Inc. S-85S1PD18-I8T1U
Part No.:
S-85S1PD18-I8T1U
Package:
8-SMD, Flat Leads
Datasheet:
AnpuS-85S1PD18-I8T1U.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.8V 200MA SNT-8A
Series:
S-85S1PD
Package/Case:
8-SMD, Flat Leads
Voltage - Input (Min):
2.2V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.8V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
200mA
Frequency - Switching:
1MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)