ABLIC Inc. S-85V1AB12-I6T1U
Part No.:
S-85V1AB12-I6T1U
Package:
6-SMD, Flat Leads
Datasheet:
AnpuS-85V1AB12-I6T1U.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.2V 200MA SNT-6A
Package/Case:
6-SMD, Flat Leads
Voltage - Input (Min):
2.2V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.2V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
200mA
Frequency - Switching:
1MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)