ABLIC Inc. S-L2980A38PN-TF-G
Part No.:
S-L2980A38PN-TF-G
Package:
5-SMD, Flat Leads
Datasheet:
AnpuS-L2980A38PN-TF-G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.8V 150MA 5SON
Package/Case:
5-SMD, Flat Leads
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input (Max):
10V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.8V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.14V @ 50mA
Current - Output:
150mA
PSRR:
65dB (1kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)