Analog Devices Inc. ADP2108AUJZ-1.3-R7
Part No.:
ADP2108AUJZ-1.3-R7
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
AnpuADP2108AUJZ-1.3-R7.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.3V 600MA TSOT23-5
Package/Case:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Input (Min):
2.3V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.3V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
600mA
Frequency - Switching:
3MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)