Analog Devices Inc. ADP2164ACPZ-1.2-R7
Part No.:
ADP2164ACPZ-1.2-R7
Package:
16-WQFN Exposed Pad, CSP
Datasheet:
AnpuADP2164ACPZ-1.2-R7.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.2V 4A 16LFCSP
Package/Case:
16-WQFN Exposed Pad, CSP
Product Status:
Active
Voltage - Input (Min):
2.7V
Voltage - Input (Max):
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.2V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
4A
Frequency - Switching:
500kHz ~ 1.4MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)