Analog Devices Inc. LT1587CM-3.45#PBF
Part No.:
LT1587CM-3.45#PBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
TO-263-4, D2PAK (3 Leads + Tab), TO-263AA
Datasheet:
AnpuLT1587CM-3.45#PBF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.45V 3A D2PAK-3
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tube
Voltage - Input (Max):
7V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.45V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.3V @ 3A
Current - Output:
3A
Operating Temperature:
0°C ~ 125°C