Analog Devices Inc. LT3032IDE-15#PBF
Part No.:
LT3032IDE-15#PBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Package:
14-PowerWFDFN
Datasheet:
AnpuLT3032IDE-15#PBF.pdf
Description:
IC REG LINEAR +-15V 14DFN
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Series:
Package/Case:
14-PowerWFDFN
Packaging:
Tube
Output Configuration:
Positive and Negative
Number of Regulators:
2
Voltage - Input (Max):
±20V
Voltage - Output (Min/Fixed):
±15V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ)
Current - Output:
150mA, 150mA
PSRR:
68dB (120Hz), 54dB (120Hz)
Control Features:
Enable
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
14-DFN (4x3)
1. How to order LT3032IDE-15#PBF on Anpu?
3. Are the LT3032IDE-15#PBF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LT3032IDE-15#PBF?
Series - - - - -
Package/Case 14-PowerWFDFN 14-PowerWFDFN 14-PowerWFDFN 14-PowerWFDFN 14-PowerWFDFN
Packaging Tube Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tube Tube
Product Status Active Active Active Active Active
Output Type Adjustable Adjustable Fixed Fixed Fixed
Number of Regulators 2 2 2 2 2
Voltage - Input (Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
Voltage - Output (Min/Fixed) ±1.22V ±1.22V ±5V ±5V ±12V
Voltage - Output (Max) ±20V ±20V - - -
Voltage Dropout (Max) 0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ) 0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ) 0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ) 0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ) 0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ)
Current - Output 150mA, 150mA 150mA, 150mA 150mA, 150mA 150mA, 150mA 150mA, 150mA
PSRR 68dB (120Hz), 54dB (120Hz) 68dB (120Hz), 54dB (120Hz) 68dB (120Hz), 54dB (120Hz) 68dB (120Hz), 54dB (120Hz) 68dB (120Hz), 54dB (120Hz)
Control Features Enable Enable Enable Enable Enable
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C