Bourns Inc. 1.5SMBJ20CA-H
Part No.:
1.5SMBJ20CA-H
Datasheet:
Anpu1.5SMBJ20CA-H.pdf
Description:
DIO TVS VRWM 20V 1500W BIDIR SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
46.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)