Bourns Inc. 1.5SMBJ22CA-H
Part No.:
1.5SMBJ22CA-H
Datasheet:
Anpu1.5SMBJ22CA-H.pdf
Description:
DIO TVS VRWM 22V 1500W BIDIR SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
42.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)